Exkurzia na Železničnú stanicu v Trnave

V stredu si nás pred škôlkou počkal náš pán autobusár a neuveríte na aký skvelý výlet nás odviezol. Autobusom sme cestovali až do Trnavy na vlakovú stanicu. S pánom prednostom a jeho kolegom sme sa vybrali do vyhliadkovej veže odkiaľ sme videli celú vlakovú stanicu ako na dlani.

Pozreli sme si vlaky moderné aj historické, boli sme na nástupišti a videli sme tabule, ktoré nám ukazujú odchody a príchody vlakov. Ako prekvapenie od nášho kamaráta Riška zo sovičkovej triedy bola prednáška železničných policajtov a pani preventistky. Neuveríte, ale pán policajt nám urobil aj prehliadku policajného auta, do ktorého sme si mohli sadnúť, skúsiť aj vysielačku a na záver nám pustil aj policajný maják. Bol to nezabudnuteľný zážitok.

Za pekné správanie sme od pánov policajtov dostali aj prívesok reflexného macka a policajné pexeso.

Dnešný výlet sa nám veľmi páčil lebo vláčiky sú naše obľúbené dopravné prostriedky a aj v škôlke sa často hráme, že cestujeme na výlet vláčikom.

Po úžasnej prehliadke sme sa už tešili na náš autobus a hurá do našej milovanej PrimaKids škôlky, kde na nás čakal teplý obedík a naše postielky.