Exkurzia u hasičov

Exkurzia u hasičov

A je tu ďalší krásny slnečný októbrový deň 17.10.2019 a my sme sa dnes spoločne s pani učiteľkami dopravili pred hasičskú stanicu v Senci. Po tom ako sme vošli do ústrednej miestnost, i nás ihneď pán hasič ohlásil ostatným hasičom cez rozhlas. Taký istý rozhlas používajú aj keď horí. 

Ujovia hasiči sa našej návšteve veľmi tešili, hneď po našom príchode sme im odovzdali darčeky, ktoré sme im v PrimaKids vyrobili 🙂 Páčili sa im. V tejto miestnsti nám poukazovali vysielačky, lampy, telefóny a iné zaujímavé predmety, s ktorými sa počas bežného škôlkarskeho dňa nestretneme.  Následne nás zobrali do obrovskej garáže, ktorá bola plná hasičských aút.

Z bezpečnostných dôvodov nám ujovia hasiči do hasičských aút nedovolili vojsť ale pustili nám na krátko sirénu, nebáli sme sa jej 🙂 Následne sa v garáži zjavil hasiš ,,Shrek“. Toho sme sa teda naozaj vylakali, ale keď sme zistili že to bol len ujo hasič oblečený do odevu, v ktorom idú pod hladinu vody ujovia hasiči, sme pochopili že sa nemáme čoho báť. Tento výlet bol úžasný a ujovia hasiči boli veľmi milí, a pozvali nás aj na jar 2020, kde nám pripravia opäť iný program.

Pani riaditeľka sa spolu s ujom hasičom spustila z poschodia po tyči dole, a tak si môhla vyskúšať ako rýchlo musia ujovia hasiči reagovať v prípade požiaru alebo inej vyskytnutej situácie.

Ujovia hasiči ďakujeme Vám a už teraz sa na Vás opät veľmi tešíme. 

PrimaKids detičky.