Hrad Červený kameň a Sokoliari

Naša krásna PrimaKids streda bola opäť výnimočná a nás čakal ďalší zaujímavý výlet. Pobalili sme si ruksačiky, teta Simonka z kuchyne nám nachystala ovocie a vybrali sme sa na Červený kameň navštíviť sokoliarov. Prešli sme sa po nádherných záhradách kde sa kedysi prechádzali aj princezné a princovia. Nás ale zaujímali vtáčiky. A že ich tam aj bolo! So zatajeným dychom sme sledovali sokoliarsku šou lebo vidieť sokola, krkavca či sovičky naživo, bol pre nás neskutočný zážitok a o to väčší, keď nám pán sokoliar ukázal ako vedia tieto dravce lietať nízko ponad naše hlávky.

Niektoré sovy húkali, krkavce krákorili a iné nás len ticho pozorovali. Videli sme aj havrana, ktorý si sám vie vyloviť potravu z hlavolamu, ale aj po sebe upratal všetko čo narozhadzoval. Pán sokoliar nám povedal ako sa všetky dravce volajú, čím sa živia, aké hniezda si stavajú a ukázal nám čo všetko dokážu. Našim kamarátom dal na hlavu šiltovky s akože hniezdom a pristál im rovno na hlave. Lujza aj Filipko boli veľmi statoční a vôbec sa nezľakli.

Ujo sokoliar si potom vybral Eddieho aby skúsil jedného privolať. Eddiemu dal svoju rukavicu na ktorú položil mäsko a kaňúr pristál na jeho ruke.

Neskôr sme sa prešli aj náučným chodníkom, videli sme majestátnu 400 ročnú Lipu a vzácny čínsky strom Ginko.

Toto úžasné doobedie si budeme dlho pamätať a naše spokojné a šťastné tváričky hovorili za všetko. Tešíme sa kedy sa tam opäť vrátime.