Kompostér Jurko v PrimaKids

Dnes sme privítali v našej škôlke zaujímavú návštevu. Zavítala medzi nás teta Katka a jej kompostér Jurko, ktorí nás prišli naučiť ako funguje kompostovanie a aké je pre nás dôležité. Na tomto interaktívnom divadelnom predstavení sme sa dozvedeli, aký odpad dávame do kompostéra a čo nám z neho časom vznikne.

Predstavte si, že kompostér Jurko vedel aj rozprávať. To sme teda naozaj nečakali a veľmi nás to prekvapilo a zaujalo. Postupne sme sa prestriedali a pohádzali sme mu do bruška rôzne vetvičky, listy, papier, ale aj stopky a šupky zo zeleninky.

Dokonca sme dostali do rúk aj fľašku s vodou a mohli sme celý tento kompost aj postriekať, lebo vodička bola veľmi dôležitá aby kompost vznikol.
Málokto z nás tušil, že dnes uvidíme aj skutočné dážďovky ktoré sú taký malý zázrak a pre vznik kompostu veľmi dôležité. Z nich sme mali asi najväčšiu radosť a dokonca nám teta Katka rozdala aj varešky aby sme sa mohli v brušku kompostéra pohrabkať a všetko poriadne premiešať.

Zaspievali sme si aj novú pesničku o Čiernom zlate a tá sa nám tak páčila, že sme si ju zopakovali ešte tri krát.

Na záver sme tete Katke ukázali akí sme my šikovníci a že vieme aj triediť odpad, lebo naše pani učiteľky nás to krásne naučili.
Spoločne sme sa s kompostérom Jurkom a tetou Katkou odfotili, poradila nám ako si vieme aj u nás v škôlke kompostér vytvoriť a na koniec tohto veľmi zaujímavého a poučného programu sme zatlieskali a poďakovali sa, že prišli medzi nás.