Múzeum dopravy v Bratislave

A máme tu našu stredu, ktorá je ako vždy plná prekvapení, zážitkov  a úžasných chvíľ kedy cestujeme s našimi kamarátmi a pani učiteľkami na krásne miesta. Dnes sme sa vybrali do veľkej Bratislavy aby sme navštívili Múzeum dopravy. Keďže sme mali tému týždňa Cestujeme svetom, mali sme v pamäti všetky druhy dopravy a boli sme už veľmi zvedaví, čo z toho uvidíme aj v tomto múzeu.

Veľmi nás zaujali prvé historické bicykle a vôbec sme si nevedeli predstaviť ako na nich dokázali bicyklovať. Páčili sa nám aj motorky a autá a dokonca sme sedeli aj v starej Felicii, v ktorej sme mohli otáčať volantom a trúbiť. Bola to taká zábava, že nás pani učiteľky nevedeli dostať z auta 🙂

Obdivovali sme makety lodí, starodávne koče a sane, lyže a samozrejme aj naše obľúbené vláčiky. Videli sme parné, elektrické aj motorové rušne. Predstavte si, že tam mali aj unikátny drevený bicykel z roku 1922.

Keď sa naša exkurzia po múzeu skončila, prišlo pre nás naše ďalšie obľúbené cestné vozidlo a to náš autobus, kde už čakal usmiaty ujo autobusár aby nás odviezol do našej milovanej PrimaKids škôlky.