Návšteva knižnice v Bernolákove

Bol krásny slnečný deň a my sme sa s našimi pani učiteľkami opäť raz vybrali na výlet autobusom. Samozrejme nás ako vždy s úsmevom privítal náš starý známy ujo autobusár a pomohol nám nasadnúť do autobusu.

Zakývali sme našej škôlke a vydali sme sa na cestu. Po chvíli sme už boli na mieste. Vystúpili sme v parku pred kultúrnym domom v Bernolákove kde sídli aj knižnica. Privítala nás teta knihovníčka a pozvala nás do priestorov krásnej knižnice, ktorú sme mali len pre seba. Popozerali sme si priestory knižnice a pomaličky sme sa usadili na tuli-vaky a koberec.

Teta knihovníčka nám zahrala divadielko o zvieratkách z dvora o hneve, ukazovala nám svoje krásne rekvizity a my sme so zatajeným dychom sledovali jej predstavenie. Odmenili sme ju veľkým potleskom a za odmenu sme jej aj my zaspievali pieseň o Čižíčkovi. Po programe sme si všetci mohli popozerať rozprávkové ale aj náučné knihy, ktoré sa v knižnici ukrývali.

Bolo tam naozaj veľmi veľa krásnych kníh. Aj keď sme si stihli pozrieť len zopár, určite sa tam ešte vrátime aby sme nám prečítala rozprávku úžasná teta knihovníčka. Pripravili sme si pre ňu aj prekvapenie, ktoré sme jej vyrobili s pani učiteľkami ☺.

Občerstvili sme sa, rozlúčili sme sa s knihami aj tetou knihovníčkou a vrátili sme sa do našej materskej školy. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet s našimi pani učiteľkami a ujom autobusárom.