Prednáška s Mgr. Peter Slováček, preventista

Počas našich doobedných hier sme spoza okien začuli policajné majáky! A viete kto to bol? Takto sa nám ohlásil, že prišiel medzi nás pán mestský policajt Mgr. Peter Slováček, ktorý je preventista a bude mať pre nás PrimaKids detičky pripravenú prednášku o bezpečnosti.

So zatajeným dychom sme počúvali jeho príbehy z policajnej praxe, vysvetlil nám že na cestách musíme byť opatrní a zopakovali sme si spolu zásady bezpečnosti aj na našich dopravných prostriedkoch, lebo každý jeden z nás jazdí buď na bicykloch alebo kolobežkách. Pustil nám aj krátku rozprávočku so zvieratkami a potom sa nás pýtal, či sme si zapamätali čo zvieratká na ceste urobili správne a čo nesprávne. Mohli sme si vyskúšať policajnú čiapku, policajný obušok, terčík a dokonca aj putá.

Cítili sme sa ako naozajstní policajti! Pán policajt nám priniesol aj darčeky, mohli sme si vybrať reflexný prívesok v tvare macka v akej farbe sa nám páči a na záver tohto krásneho doobedia nás zobral k svojmu policajnému autu, pustil nám majáky a ešte sme sa pri ňom aj všetci spolu odfotili.

Ďakujeme pán policajt Mgr. Peter Slováček za toto zaujímavé dopoludnie.