Prvá pomoc s Jesikou a Renatkou

Prvá pomoc s Jesikou a Renatkou

Starostlivosť o zdravie patrí medzi témy, ktoré sú dôležité pre dospelých ale taktiež pre našich najmeších a preto sme sa rozhodli, že si u nás v Primakids pripravíme besedu s našimi pani učiteľkami o ľudskom tele.

Usadili sme sa na stoličky a pozorovali sme čo všetko si pre nás Jesika pripravila. Porozprávali sme sa o našom ľudskom tele, zopakovali sme si a ukázali si časti ľudského tela. Po krátkej ukážke sme si otvorili čarovnú krabičku s názvom LEKÁRNIČKA.

Všetci sme ju už dobre poznali, pretože ju nosíme na výlety, tentokrát sme sa s ňou zoznámili o čosi viacej. Pani učiteľka Jesika po jednom vyberala súčasti lekárničky a zoznamovali sme sa s vecami ako sú leokoplasty, rýchloobväz, nožnice, trojrohá šatka či izotermická fólia.

Naša kamarátka Lujza dostala úlohu pani doktorky, ako správna lekárka si obliekla taktiež svoje oblečenie a staal sa tak pomocníčkou pani učiteliek. Renátka nám ukázala ako sa správne uväzuje trojrohá šatka a následne nás pani ušiteľky zabalili do izotermickej fólie.

Fólia pripomínajúca alobal, či pomôcku pre kozmonautou je však dôležitou súčasťou lekárničky a slúži na zohrievanie tela pri nehode, predchádza sa tak podchladeniu pacienta. Všetci sme sa v nej príjemne zahriali. Pomocou mikroténového sáčku sme si taktiež ukázali ako pracujú naše pľúca. 

Na záver sme si vytvorili obrys postavy zo štuplíkov z pet fliaš. Všetkým sa nám to veľmi páčilo, naučili sme sa opäť niečo nové a aj sme sa zabavili. V Primakids máme o zábavu vždy postarané.