Rizoto a zeleninová polievka s Tiborom

Rizoto a zeleninová polievka s Tiborom

U nás v PrimaKids sa nikdy nenudíme a keďže bola streda, netrpezlivo sme čakali kto ku nám opäť zavíta. Všetci sme sa veľmi tešili na zábavné varenie s našim kamarátom šéfkuchárom ujom Tiborom, ktorý nás pravidelne navštevuje.

Umyli sme si ruky ako správni kuchári, vyhrnuli sme si rukávy a pustili sme sa do práce. Na stoloch sme mali pripravené podložky, nože a chudnú a zdravú zeleninku, ktorú sme potrebovali na rizoto a zeleninovú polievku. Pozorne sme počúvali šéfkuchára a pani učiteľky, ktoré nám ako vždy pomáhali pri príprave jedál.

Krájali sme cuketu, baklažán a lúpali sme hrach. Poriadne sme si pri príprave jedál precvičili naše ruky. Zvládli sme to na jednotku. Po krájaní a lúpaní zeleniny a strukovín sme pozorovali uja kuchára ako do hrnca vkladá ingrediencie a pozorovali sme ho pri práci. Pomáhali sme mu pri miešaní a podávali sme mu taktiež soľ či korenie, ktoré sú potrebné pri varení každého jedla.

Ujo kuchár nás vyskúšal či sme dávali pozor a spoločne sme si zopakovali recept a postup varenia. Na záver sme si zatlieskali a veľmi sme sa tešili na chutný obed. Obed, ktorý si sami pripravujeme chutí vždy najlepšie. Poďakovali sme sa vybrali sme sa oddýchnuť si. S plnými bruškami sa odpočíva najlepšie. Aj takto vyzerá PRIMA streda v našej materskej škole.