Starostlivosť o zúbky – návšteva dentálnej hygieničky

Starostlivosť o zúbky, ich správne čistenie a zdravá strava sú témy, ktorým sa u nás v PrimaKids venujeme pravidelne. Opäť raz nás navštívila teta dentálna hygienička.

Mnohí z nás ju už poznali avšak niektorí o tete Erike počuli prvýkrát. Privítali sme ju u nás v materskej škole a pozorovali sme nástroje a pomôcky, ktoré si pre nás pripravila. Usadili sme sa na stoličky a usmievali sme sa na veľkú maketu úst aj so zúbkom, ktoré ležali na stolčeku.

Netrpezlivo sme čakali čo sa bude diať. Teta dentálna hygienička sa nám predstavila a zároveň nám priblížili ako vyzerá návšteva jej ambulancie. Ukázala nám aj zopár svojich nástrojov, ktoré používa pri práci. Naučili sme sa, že umývanie zúbkov môže byť aj zábava a pomáhajú nám k tomu dve čarovné kefky, tancujúca a cvrlikajúca.

Vedeli ste, že takéto kefky existujú? Dokonca sme si mohli vyskúšať jemné štetinky na pršteku. Ukázali sme si ako sa majú správne čistiť zúbky a mohli sme si to všetci vyskúšať na špeciálnej makete veľkých úst. Po návšteve dentálnej hygieničky sa už viacej nebudeme báť návštevy u zubára či zubárky, pretože už vieme ako si treba správne čistiť naše zúbky.

Tí najodvážnejší si nechali rovno skontrolovať zúbky a za odmenu sme všetci dostali medailu a zubné pasty. Tešíme sa na ďalšiu návštevu tety Eriky.