Variene s Tiborom – jún 2022

Bol krásny slnečný deň a k nám zavítal nás kamarát Tibor a verte či nie priniesol so sebou kopec dobrôt a tajných ingrediencií. Ako vždy si pre nás pripravil chutné a zdravé recepty.

Tentokrát sme si s našim šéfkuchárom pripravili celé Menu, polievku hlavné jedno a dokonca aj sladkú bodku na záver.

Začali sme s chutnou polievkou, predstavili sme si zeleninku, nakrájali sme si všetky potrebné ingrediencie a všetko sme pomiešali v hrnci. Po pár minútach bola chutná zeleninová polievka hotová a chutila naozaj výborne. Po chvíli sme už zacítili vôňu kysnutého cesta, hlavnej ingrediencie ktorú sme potrebovali na chutnú domácu pizzu.

Vo dverách sa zjavili kuchári z vedľajšej triedy pripravený na akciu. Ani oni nezabudli na zástery a kuchárske čiapky. S úsmevom na perách vstúpili do kuchyne a pustili sa do práce.

Najskôr cesto spracoval, vyvaľkali a nasledovalo zdobenie chutným syrom, šunkou a kukuricou, nechýbal ani domáci paradajkový pretlak, ktorý chytil ako od babičky.

Na záver sme si upiekli vianočky. Keby ste cítili tú vôňu, celá škôlka voňala ako pekáreň. Poprepletali sme cestíčko a pridali sme naň sladké dobroty, cukor, čokoládu a chutné mandle.

S naším šéfkuchárom sme si ako správni kuchári po sebe odložili všetky ingrediencie a pripravili sme si jedáleň na chutný obed. Veľmi sme sa naňho tešili a verte či nie, chutil ako z výbornej reštaurácie. Pochutili sme si na všetkých dobrotách a s plným bruškom sme sa vybrali do ríše snov.