Výlet Modra – prechádzka lesom

Prišla jeseň, to my vieme,
preto obdivovať ju dnes chceme…

Pani Jeseň pomaly ale isto začala sfarbovať listy stromov a my sme sa spoločne vybrali na výlet pozorovať prírodu. Čarovné jesenné počasie nás sprevádzalo na dnešnom výlete do Modry, Harmónie.

Veľký autobus nás z našej materskej školy odviezol rovno ku lesnej cestičke po ktorej sme vykročili spoznávať krásy prírody. Naša šikovná pani učiteľka Renatka hneď zistila, že les do ktorého sme zavítali je les listnatých stromov a zopár stromov dokonca pomenovala. Najviac sa nám však páčil strom buk, dozvedeli sme sa, že jeho plody nazývame bukvice a pokračovali sme v ceste po lesnej cestičke. Tá nás zaviedla k neďalekej skale pokrytej jemným zeleným koberčekom nazývaným aj mach.

Tento mäkučký koberček sa nám všetkým veľmi páčil a tak sme si ho aj pohladkali. Videli sme aj krásne červené, bodkované muchotrávky. Dozvedeli sme sa, že tieto hríby sú jedovaté. Našimi uškami sme sa započúvali do ticha šumu listov a vychutnávali sme si voňavý, lesný vzduch. Cestou sme videli pníky z odrezaných stromov, popadané konáre, zvládli sme chôdzu do kopca aj z kopca.

Potešili sme sa, lebo v lese bolo čisto a nenašli sme žiadne odpadky po neporiadnych turistoch. Po prechádzke sme sa občerstvili jablkom a mrkvičkou, napili sme sa vody a nasadli sme do nášho autobusu.Cesta do PrimaKids nám rýchlo ubehla a to sme sa už tešili na chutný obed, voňavú postieľku a sladký odpočinok. Dnes sme opäť raz prežili krásny deň.