Zámocký park – Pezinok

Bol krásny slnečný deň a my sme sa s pani učiteľkami vybrali na ďalší výlet do prírody. Obliekli sme si naše obľúbené PrimaKids tričká, s úsmevom na tvári sme pozdravili uja autobusára a vydali sme sa na cestu. Po ceste sme si spievali piesne s pani učiteľkami a z okna sme pozorovali kam nás ujo autobusár odvezie.

Po chvíli sme boli na mieste, s našimi pani učiteľkami sme tentokrát zavítali do Zámockého parku. Hneď ako sme vystúpili z autobusu sme začuli štebot vtákov. Otvorila sa brána parku a tam na nás čakala krásna príroda, stormy, kríky, rastlinky a samozrejme aj zvieratká. Vydali sme sa cestičkou po parku a pozorovali sme okolitú prírodu, po chvíli sme sa ocitli pri čarovnom jazierku kde sme videli kačky aj s malími káčatkami a iné vodné vtáky.

V parku sme však započulii aj zvuk iného krásavca páva a tak sme sa vydali po jeho stopách. Odrazu spoza stromov vyšli aj ďalší krásavci a pyšne sa prechádzali po parku. Cestička nás zaviedla k drevenému altánku kde sme si oddýchli a posilnili sa chutným ovocím a zeleninkou.

Zaspievali sme si pieseň Páslo dievča pávy a odrazu sa pri nás opäť zjavil jeden z pávov s krásnym farebným chvostom. Veľmi nás potešila jeho návšteva a opäť sme sa vydali na cestu parkom kde na nás čakali aj zábavné úlohy pripevnené na kmeňoch stromov.

S pani učiteľkami sa nám ich podarilo splniť a tak sme sa rozlúčili s prírodou aj so zvieratkami a vrátili sme sa naspäť do autobusu. Na tento krásny výlet s našimi pani učiteľkami budeme ešte dlho spomínať.