Exkurzia na letisko M.R.Štefánika v Bratislave

Tak toto bol veru najlepší výlet aký sme doposiaľ zažili. Zorkina mamina nám vybavila exkurziu na letisko M.R.Štefánika a bol to pre nás všetkých obrovský zážitok. Teta autobusárka nás vysadila pred letiskom kde na nás už čakal ujo ktorý nás sprevádzal celou exkurziou. Najprv nás zobral na letiskovú kontrolu ktorá je povinná pre každého.

Dali sme si dole naše ruksaky a prešli sme cez bránu ktorá by zasvietila na červeno ak by bolo niečo v neporiadku. Potom sme nasadli na autobus ktorý bol pripravený iba pre nás a vozil nás po celom letisku. Prezreli sme si hangár kde sa nachádzal obrovský vrtulník a mohli sme si doňho aj sadnúť. Dokonca sme sa dostali aj do vládneho špeciálu ktorý už bol starší a vyradený ale bol to obrovský zážitok lebo do takéhoto lietadla sa za bežných okolností nedá dostať. Vedeli ste, že na letisku je aj letiskový hasičský tím?

Prezreli sme si najnovšie elektrické hasičské auto a pani policajtka nám predviedla poslušnosť policajných psíkov ktorí majú na starosti hľadať na letisku výbušniny. Na záver tohto nezabudnuteľného dňa sme navštívili aj biologickú ochranu letisku.

Viete kto to je? No predsa šikovné vycvičené vtáky ktoré rozháňajú vo vzduchu a na letiskových plochách iné vtáčiky aby nenarazili do lietadla a nestalo sa nešťastie.

Bol to naozaj neskutočne krásny výlet a my sme sa plní úžasných zážitkov vrátili do našej PrimaKids škôlky.