Pezinská Baba

PrimaKids streda je našim dňom zábavy a výletov, inak tomu nebolo ani tentokrát. Spoločne sme sa vybrali na Pezinskú Babu spoznávať krásy prírody.

Po výdatnej desiate sme všetci nedočkavo čakali na nášho obľúbeného uja autobusára, obliekli sme si Primakids vestičky a s pani učiteľkami sme nastúpili do autobusu. Počas jazdy sme pozorovali cestu, zákruty a samozrejme okolitú prírodu. Po chvíli sme dorazili do cieľa. Vystúpili sme z autobusu a vydali sme sa na neďalekú lúku kde stáli malebné drevenice.

Na lúke sme si užili kopec zábavy s našimi pani učiteľkami, zahrali sme sa na športovcov, zasúťažili sme si a na záver sme sa dosýtosti vybehali. Nasledovala prechádzka po neďalekom lesíku. Pochytali sme sa za ruky a vydali sme sa na cestu. Pozorovali sme okolitú prírodu, počúvali sme štebot a spev vtákov a pani učiteľka Renátka nám porozpávala o stromoch a kríkoch.

Uprostred lesa stála aj múdra tabuľa, na ktorej bolo nakreslené a napísané o odpade a veciach, ktoré nepatria do lesa. My už ale dobre vieme, že odpad patrí do koša a chrániť či vážiť si prírodu je veľmi dôležité. Lesná cestička nás zaviedla až k nášmu autobusu a pomaličky sme sa vydali na cestu do našej materskej školy.

Tešíme sa na ďalší zábavný výlet do prírody.