Varenie/pečenie so šéfkuchárom Tiborom (pizza, polievka)

Varenie/pečenie so šéfkuchárom Tiborom (pizza, polievka)

Naša PrimaStreda je opäť tu a dnes nás znovu raz navštívil náš kamarát Tibor. Tentokrát si pripravil chutný a jednoduchý recept na domácu zdravú Pizzu.

Priniesol si so sebou všetky potrebné ingrediencie a pustili sme sa do práce. Ako vždy nám pomahali aj naše pani učiteľky. Keďže sme už veľkí kuchári a s Tiborom varíme pravidelne, pred varením sme si poriadne umyli ruky aby sme mohli pracovať s potravinami. Ako prvé sme si nakrájali chutné domáce paradajky, počas krájania sme ich aj ochutnali a chutili výborne.

Nezabudli sme ani na krájanie ostatných ingrediencií ako šunka, syr či paprika. Po krájaní nasledovala práca s cestom, ktoré nám už vopred vymiesil ujo Tibor. Počas celého pečenia a prýpravy náš šéfkuchár dohliadal  na správny postup a nepotreboval k tomu ani recept. Cesto sme dali na plech a pridali si naňho všetko čo nám chutí: kukuričku, paradajky, papriku, šunku a to najlepšie na záver, chutný syr.

Samozrejme po práci sme si po sebe upratali a rozlúčili sme sa ujom Tiborom, ktorý nás pochválil a poprial nám dobrú chuť. Kým sa piekla pizza ako prekvapenie nám pripravil aj chutnú a zdravú zeleniovú polievku. Na obede sme si veľmi pochutili a už sa  tešíme na ďalšie recepty.