Vianočné pečenie s šéfkuchárom Tiborom

Vianočné pečenie s šéfkuchárom Tiborom

Blíži sa čas vianočný a jeho neodlušiteľnou súčasťou je pečenie vianočných dobrôt. U nás v Primakids sme sa tentokrát pripravili na pečenie tradičných lineckých koláčikov s našim šéfkuchárom Tiborom.

Rady od šéfkuchára či chutné recepty nám vždy spríjemnia deň. Pred pečením nás však čakalo veľké prekvapenie, nové kuchárske súpravy tvorené zo zástery a primakids kuchárskych čiapok. Všetci sme sa veľmi potešili a cítili sme sa v nich ako naozajstní pekári.

Nasadli sme si teda kuchárske čiapky, poriadne sme si vyumývali rúčky a hor sa do práce. Na stoloch sme už mali vopred pripravené cesto, múku, valčeky a formičky na vykrajovanie s vianočným motívom. Ujo Tibor nám ukázal ingrediencie potrebné na chutné cesto a taktiež ako správne s cestom manipulovať.

S múkou sme si užili kopec zábavy, naša farebná kuchynka vyzerala už po pár minútach akoby bola pokrytá múčnym snehom. Vyvaľkali sme si cesto a za pomoci Tibora a pani učiteliek sme vytvorili tie najchutnejšie linecké koláčiky a perníčky. Tento recept od nášho šéfkuchára nás veľmi bavil. Tešíme sa na ďalšie chutné prekvapenia od Tibora.