Mestská knižnica v Senci

Začal sa nám mesiac Marec ktorému sa hovorí aj mesiac kníh. A práve preto, nám pani učiteľky naplánovali výlet do našej obľúbenej knižnice v Senci. V pondelok sa detičky zo včielkovej triedy hneď po chutnej desiate vybrali autobusom do nášho Mesta Senec. Vystúpili sme na autobusovej stanici a odtiaľ to máme do knižnice už len kúsok.

V knižnici už na nás čakala usmiata teta knihovníčka. Poukazovala nám rôzne detské knižky a niektoré sme si aj prečítali. Porozprávala sa s nami aké knihy doma máme a či nám doma rodičia čítajú. Na záver našej návštevy sme sa pani knihovníčke pekne poďakovali a sľúbili sme že prídeme opäť.

V utorok sa do knižnice vybrali naši najväčší kamaráti a to trieda Žabky. Pani knihovníčka nás privítala opäť s úsmevom a pripravila pre nás knihy ktoré sa nám veľmi páčili. Previedla nás celou knižnicou a porozprávala nám ako to funguje keď si nejakú knihu chceme požičať a ako si vieme založiť čitateľský preukaz.

Keďže sme mali ešte chvíľku čas, prešli sme sa po meste a navštívili sme aj známe kníhkupectvo kde sme videli ako si knižky vieme aj kúpiť.