Mestská knižnica v Senci

Detičky zo žabkovej triedy sa s pani učiteľkami vybrali na výlet autobusom do Mestskej knižnice v Senci. Aj cesta mestskou hromadnou dopravou je pre nás veľký zážitok, lebo sa pritom učíme ako využívať aj inú dopravu ako auto, na ktoré sme všetci zvyknutí.

Hneď po príchode do Mestského kultúrneho strediska sme sa vyfotili pri krásnej soche a pokračovali sme na prvé poschodie kde už na nás čakala pani knihovníčka. Majú to tam naozaj krásne, veľmi sa nám páčili pomaľované steny detskými obrázkami.

Pani knihovníčka nám vysvetlila ako to u nich funguje, ako si vieme požičať knižku, ako sa dá vrátiť a dostali sme aj čitateľské preukazy aby sme mohli navštevovať knižnicu. Veľmi nás potešili aj záložky ktoré sme tiež dostali. Prečítali sme si pár strán z rozprávkovej knižky, hádali sme hádanky a kto sa vedel podpísať, mohli sme napísať odkaz do knihy návštev.

Pani učiteľky nám s odkazom pomohli, napísali poďakovanie že sme mohli prísť na návštevu a my sme sa každý jeden pekne podpísali. A keď už bol čas na návrat do škôlky, rozlúčili sme sa s pani knihovníčkou a sľúbili sme jej že niekedy opäť prídeme.