Návšteva pekárne uja Tibora

V našej PrimaKids máme naše čarovné stredy a dnes sme mali na pláne výlet do mesta Senec a návštevu pekárne nášho kamaráta uja Tibora. Ujo Tibor s nami celý rok pečie všelijaké dobroty a my sme boli zvedaví ako to vyzerá v jeho Tradičnej kváskovej pekárni TIMA.

Autobusom sme sa doviezli do mesta a keďže nám krásne svietilo slniečko, urobili sme si aj príjemnú prechádzku po pešej zóne. Všímali sme si rôzne obchodíky a takmer všetci sme túto pešiu zónu poznali lebo sem chodíme aj spolu s našimi rodičmi. Priamo v meste sa nachádza aj pekáreň uja Tibora.

Zaklopali sme na dvere, otvoril nám ujo pekár a my sme zacítili úžasnú vôňu čerstvo upečeného pečiva. Náš kamarát Tiborko nám urobil exkurziu po pekárni a boli sme prekvapení koľko rôzneho vybavenia potrebujú mať aby vedeli upiecť také dobrôtky.

Upiekli sme spolu aj jablkový koláčik a teda urobiť dobré cesto vôbec nie je také jednoduché. Dostali sme aj darček a hádajte aký?

Úžasne lahodné osie hniezda a tie sme si zjedli v našej škôlke na olovrant. A ktovie, možno sa jedného dňa aj niekto z nás bude venovať takejto chutnej profesii, ako sme si priblížili počas nášho týždňa v PrimaKids 🙂