Výlet do lesa Modra – Harmónia

V stredu nás ujo šofér odviezol autobusom do prírody v Modre, pri Zochovej chate. Chceli sme využiť ešte posledné dni tejto naozaj krásnej teplej jesene a tak sa pani učiteľky rozhodli, že navštívime rozprávkový les. Zdolali sme krátku prechádzku ku Hvezdárni, počas ktorej sme si všímali ako sa mení príroda v tomto ročnom období.

Zaspievali sme si aj pieseň o lese a zahrali sme si naháňačku s našou pani riaditeľkou. Snažili sme sa nájsť aj nejaké hríbiky a to sa nám podarilo. Pani učiteľka Miška si všimla v tráve krásny dubák a ten cestoval s nami do našej škôlky. Počas nášho výletu v Modre sme stretli veľa turistov ktorí smerovali na vrch Homola a my sme každého z nich pozdravili lebo tak sa to patrí. Jednej pani sme dokonca aj pomohli, lebo nevedela ktorým smerom sa má vydať aby na Homolu prišla a naše pani učiteľky sú skúsené turistky tak ju správne nasmerovali.

Počuli sme v lese aj rôzne zvuky zvierat a najviac nás potešil ďateľ, lebo o ňom vieme, že lieči stromy. Prišiel čas na občerstvenie a pani učiteľka z ruksaku vytiahla plnú misku sladkých jabĺčok, ktoré nám nachystala naša teta Simonka zo škôlky.

Aj keď sme si zašpinili naše turistické čižmičky, vôbec nám to nevadilo veď sme predsa správni turisti. Ani sme sa nenazdali a bol čas na návrat do našej PrimaKids škôlky.