Slávnostný vianočný obed v PrimaKids

Slávnostný vianočný obed v PrimaKids

Posledný deň v kalendárnom roku 2020 sa u nás v Primakids  niesol v duchu Vianoc. Vianoce sú sviatky pokoja a lásky a ani u nás tomu nebolo inak. Deti sa odrána tešili na svojich kamarátov a najmä na darčeky, ktoré sa ukrývali pod vianočným stromčekom.

Pani učiteľky odrána pripravovali deťom prekvapenie v podobe slávnostného vianočného posedenia pri skutočnom vianočnom stole so samými dobrotami. Pri stromčeku sme si zaspievali vianočné piesne a koledy, nezabudli sme ani na krátku prechádzku po okolí našej MŠ a keď sme sa vrátili do priestorov Primakids, celá materská škola už voňala po oblátkach a vianočných dobrotách. Usadili sme sa za vianočný stôl a ukázali si jednu z tradícií, krájanie jabĺčka.

Pani učiteľka Renátka nám rozkrojila jabĺčko aby sme zistili, či budeme počas celého roka zdravý a samozrejme jabĺčko bolo krásne a jeho jaderník nám ukázal krásny tvar kvetinky, ktorá niekomu pripomínala aj hviezdičku. Na slávnostnom  stole sme mali pripravené oblátky, ovocie, sladké dobroty a samozrejme šošovicovú polievku a rybu so zemiakovým pyré. Nechýbali ani vianočné koledy či vianočný stromček.

Po chutnom obede sme si ukázali darčky, ktoré nám priniesol Ježiško ale rozbalíme si ich až po vianočných prázdninách, pretože Ježiško zavíta do našej materskej školy aj na Štedrý deň. To bude ale radosti po prázdninách 🙂