Veľkonočné tvorivé dielne

Veľká noc bola za dverami a my sme sa v PrimaKids rozhodli, že si spríjemníme deň tradičnými tvorivými dielničkami. Hneď z rána nás pani učiteľky privítali v tradičnom odeve, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou tradičných osláv Veľkej noci.

S úsmevom na perách sme sa rozlúčili s našimi rodičmi a vybrali sme sa na prieskum do našich tried. Na pracovných stoloch sme mali pripravené vajíčka, farby, štetce, farebné stužky a na chlapcov zasa čakali vŕbové prúty.

Na úvod sme sa oboznámili s veľkonočnými zvykmi a tradíciami a následne sme sa pustili do práce. V triede zneli slovenské ľudové piesne a my sme veselo pracovali. Všetky dievčatá sme sa pobrali ku pracovnému stolu kde sme si maľovali a zdobili vajíčka, ktoré sme si doma s našimi rodičmi vyfúkli.

Chlapci zasa plietli korbáče a pri práci im pomáhali pani učiteľky. Dopoludnie v PrimaKids sme si nesmierne užili. Po chvíli sme mali hotové vajíčka i korbáče a chlapci sa rozhodli, že si ich vyskúšajú na pani učiteľkách, nezabudli ani na veľkonočné veršíky:

Šibi, ryby, mastné ryby,
kus koláča od korbáča
Ešte k tomu groš,
už je toho dosť!

Dievčatá a pani učiteľky uviazali chlapcom stužky na vlastnoručne upletené korbáče a všetci sme si užívali a vychutnávali atmosféru blížiacich sa veľkonočných sviatkov.