Vianočka s Tiborom

Vianočka s Tiborom

Dnes 14.12.2020 sme v našej súkromnej materskj škole PrimaKids prežili opäť krásne pekárske dopoludnie s naším šéfkuchárom a kamarátom Tiborom. Keďže máme radi pečenie tak sme sa veľmi tešili čo si pre nás  Ujo Tibor pripravil dnes.

Každý PrimaKids kuchárik sa vychystal  tým že si umyl rúčky a obliekol kuchársku PrimaKids zásterku s kuchárskou čiapkou. Spoločne s ujom Tiborom sme si vymiesili cesto na vianočku.Všetci sme sa potešili pretože práve vianočku máme veľmi radi a už sme ju jeden krát s ujom Tiborom pripravovali.

My sme si nasypali na stôl múku, dostali sme každý kúsok cesta, ktorý se si rozdelili na 3 časti. Z 3 častí sme si vytvorili tri dlhé šúlance, ktoré sme neskôr zaplietli a mali sme vianočku. Ujo Tibor i pani učiteľky každému pomôhli. Každý si spravil svoju vianočku, ktorú si zoberie domov aby si spolu s rodinkou pochotnali na nej nakoľko naposledy všetkým veˇmi chutila len rodičia boli smutní že z nej ochutnať nemôhli, nakoľko mse všetku zjedli.

Ujo Tibor nám spravil taktiež veľké vianočky 🙂 Vianočku sme posypali orieškami, mandľami a inými dobrotami, každý podľa vlastného výberu a šup do rúry. Po spánku nás Tiborova veľká vianočka čakala na olovrant.

Spapali sme si ju s máslom a niekotrí kamaráti i s džemom. Vianočke sa veľmi tešili aj rodičia, pani učiteľky nám vianočky zabalili do krásneho vianočného vrecúška.

Vianočka sa nám podarila a veľmi nám v PrimaKids i doma chutila. PrimaKids detičky 🙂