Výlet na Červený Kameň

Hrad Červený Kameň patrí medzi jeden z najkrajších zachovaných hradov na Slovensku. Aj preto sa naňho veľmi radi vraciame.

Zažili sme na ňom sokoliarsku šou, vychutnali sme si okolitú prírodu no tentokrát sme zavítali priamo do hradu. Na nádvorí nás čakali ujovia sprievodcovia, ktorý nás sprevádzali po rozprávkovom hrade. Rozdelili sme sa na dve skupinky a vydali sme sa spoznávať históriu. My predškoláci sme mali pripravenú prehliadku vnútorných priestorov a dokonca pivníc, a naši kamaráti z vedľajších tried navštívili hradnú sálu plnú zábavy a aktivít s ujom sprievodcom.

Videli sme rôzne obrazy šľachticov, starožitný nábytok i zbrane. Keby sme tak mohli žiť na tomto zámku. Počas celej prehliadky bol s name ujo sprievodca, ktorý nám porozprával o histórii hradu. Dozvedeli sme sa rôzne zaujímavosti a s pani učiteľkami sme sa akoby vrátili včase.

Na stenách i strope boli krásne historické nástenné maľby a fresky. Na záver sme nazreli aj do pivničných priestorov a nasledovala zábava na lúke s našimi kamarátmi zo škôlky. Tešíme sa na objavovanie ďalších historických miest v okolí.