Deň Zeme Senec

Pri príležitosti oslavy Dňa Zeme sme dostali pozvanie od Mesta Senec na krásnu akciu, ktorá sa organizovala na námestí pred MsKS. A nás tým pádom čakal parádny výlet. Tento krát to však bolo iné. Necestovali sme s našim kamarátom ujom autobusárom, ale mali sme premiéru a vyskúšali sme si cestu MHD. Bolo to pre nás niečo úplne nové a pekné.

Dozvedeli sme sa množstvo nových informácií, napríklad aj to, ako chrániť našu Zem, ako sa separuje odpad, aké dôležité sú pre náš život včielky a postupne sme si prešli všetky stanovištia ktoré boli na námestí pripravené. Skúsili sme si na figurínach so záchrannou službou ako pomôcť zachrániť človeka, vypočuli sme si policajnú prednášku a dostali sme aj krásne darčeky. Mohli sme si zasadiť rastlinku, videli sme divadielka aj rôzne tanečné skupiny ktoré roztancovali aj naše nôžky a veľmi sa nám páčilo že sme mohli nazrieť do naozajstného smetiarskeho auta.

Milý ujo smetiar nás tam posadil a mohli sme aj zatrúbiť. To bola naozaj zábava. Maľovali sme na tričká, kade tade pobehovali rôzne masky ako napríklad slnko aj ujo vodník. Táto akcia bola naozaj vydarená, zabavili sme sa a naučili sme sa veľa nového.

Radosť z tohto dňa nám nepokazilo ani počasie, bolo sice celý čas pod mrakom ale rozpršalo sa až keď sme prišli naspäť do našej milovanej škôlky 🙂