Návšteva knižnice v Bernolákove

Pani učiteľky nám prezradili, že dnes navštívime našu obľúbenú knižnicu, keďže mesiac Marec je obdobie, venované hlavne knihám.

Nadesiatovali sme sa a už nás čakal autobus pred škôlkou. Počas jazdy sme si spievali pesničky a ani sme sa nenazdali a už sme boli v Bernolákove. Teta knihovníčka nás už čakala s úsmevom na perách. Pekne sme sa pozdravili a pred vstupom do knižnice sme si vyzuli naše topánočky.

Teta knihovníčka nám vysvetlila, čo znamenajú značky na knihách, ako sú v knižnici knihy rozdelené a ako sa k nim správať aby sme žiadnu nepoškodili a kde knižky spinkajú. Poukazovali sme si aj Leporelá, knižky s tvrdými stranami, ktoré sme si s obľubou pozerali ako malinké deti lebo sa nám také strany ľahko pretáčali.

Počúvali sme príbeh z knižky a dokonca sme si zahrali spoločne aj hru. Každú knižku sme si mohli vybrať z poličky a popozerať ale potom sme ju museli pekne vrátiť na svoje miesto. Tento čas strávený v knižnici bol veľmi príjemný a tešili sme sa, že sme mohli vidieť toľko krásnych kníh.

Na záver sme obdarovali pani knihovníčku malým darčekom a zatlieskali sme jej a bolo vidno že sme ju veľmi potešili. Dúfame, že toto naše obľúbené miesto čoskoro opäť navštívime.

PrimaKids detičky 🙂